Su VSAT Vilniaus rinktinėje aptarti Lietuvos šimtmečio galimi renginiai

2017-10-05 Vilniaus rinktinėje viešėjo Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys. Susitikimo metu buvo aptartos galimos abiejų organizacijų bendradarbiavimo kryptys ir konkretūs renginiai. Diskusijų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo atstovas teigė, kad 2018 metais turi minčių organizuoti dviračių žygį aplink Lietuvą. Kadangi, pasak Rolando Lubio, pasieniečiai geriausiai žino visus pasienyje esančius kelius ir keliukus, yra suinteresuoti prisidėti prie visuomenės narių užimtumo, skatinti juos gyventi sveikai ir būti pilietiškais, šviesti ir įgyvendinti prevenciją, taip pat pristatyti pasieniečio profesiją bei paminėti Lietuvos šimtmetį, pasiūlė būti partneriais ir prisidėti prie šios gražios idėjos.
Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos seimas 2018 metus yra paskelbęs Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais bei ragina visas valstybės valdžios institucijas ateinančiais metais ypatingą dėmesį skirti visuomenės valstybinei savivokai ir pilietinei atsakomybei ugdyti, Vilniaus rinktinės vadas Virgilijus Raugalė su įvairių bendruomenių atstovais diskutuoja kaip deramai pažymėti šią šventę. „Manome, kad dviračių žygis aplink Lietuvą būtų labai gražus renginys, vienijantis pasieniečius, savivaldybes, bendruomenes, asociacijas ir kitas institucijas bei pavienius žmones ir atkreipiantis dėmesį į šios valstybinės šventės svarbą. Tikrai apsvarstysime šį pasiūlymą – teigia Vilniaus rinktinės vadas“.
Keliautojų klubo atstovas pasiūlė prisijungti Vilniaus rinktinės pasieniečiams drauge dalyvauti ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjime, bet prisijungti ir prie kitų jų organizuojamų renginių, pavyzdžiui, „Mes darom 2018“, upių valymas plaukiant baidarėmis. (Apie tai daugiau galima paskaityti čia: http://www.lkakeliautojai.lt/mesdarom2017-su-baidaremis-ir-ne-tik).
Susitikimo metu Lietuvos karių asociacijos Keliautojų  klubo prezidentas įteikė Vilniaus rinktinės vadui gražų suvenyrą, atsisveikindamas spaudė ranką, džiaugėsi pažintimi bei vylėsi dar ne kartą susitikti.

Autorius Jolita Pilinkaitė | 2017-10-05

Nuotrauka Andriaus Jaracko