Po mišką su gidu ir su Fat baik'ais  

Po mišką su gidu ir su Fat baik'ais

 Nori išgirsti pavasarį medyje? Kad tą padarytum, nebūtina medžiui padaryti žaizdą, užtenka priglausti galvą ir pajusi, su kokia jėga jis budinamas naujam gyvenimui....
Kas: Pasivažinėjimas su miško gidų . Važiuojame Fat baik'ais. 
Mintis: Organizuoti netradicinį edukacinių paskaitų ciklą gamtoje apie miško eko sistemą. Keliauti įsižiūrint ir įsiklausant į miško pasaulį, daugiau sužinoti apie žvėris ir paukščius.
Kada: 2016-04-30
Kada: 2016-05-14
Kada: 2016-06-11
Laikas: 06.45 val.
 

Tikslas:Praleisti laiką miške įsiklausant ir įsižiūrint, kiek visokių gyvūnų yra šalia mūsų; pamatyti, kaip gamta vėl užima žmogaus naudotus ir apleistus plotus; pasikalbėti apie mišką kaip ekosistemą.

Eiga: Renkamės Vilkpėdėje, prisitaikome dviračius, miname į geležinkelio stotį. Traukiniu atvažiuojame iki Bezdonių gel. st. Miname į mišką. Pirma stotelė – buvęs Suktiškių durpynas, kur dabar karaliauja bebras ir ūdra. Mindami toliau pravažiuosime pro Suktiškių botaninį-zoologinį draustinį. Trumpai stabtelsime pažiūrėti, kaip atrodo kertinė miško buveinė, sužinosime, kas saugoma draustinyje, o jeigu bus labai šilta, galėsime išgirsti kūmučių koncertą. Tolesnis kelias ves pro  buvusius žuvininkystės tvenkinius ir miškais iki Taurijos upės Ten apžiūrėsime apleistą rezervuarą, kuriame buvo laikoma panardinta po vandeniu mediena. Miško keliais parminsime į geležinkelio stotį.
Temos: pėdsakai, paukščių balsai, žvėrys ir miškas kaip ekosistema.
Vedlys: Gintarė Žalkauskaitė, Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“
Yra 10 plačiaračių (Fat bike). Taigi, visas maršrutas apie 25 km.
Programa : miško žvėrių mėgstamos vietos, jų pėdsakai ir kitos veiklos žymės, paukščių balsai, miškas kaip gyvūnijos namai ir miškas kaip medienos ūkis.
Mindami dviračiais miško takais stabtelėjime įvairiose vietose susipažinti su gyvūnų paliktais pėdsakais ir jų veiklos žymėmis, pasiklausyti paukščių ir kitų miško garsų. Buvusiame Suktiškių durpyne ieškosime ūdros veiklos pėdsakų, apžiūrinėjame bebro statybos šedevrus. Pasikalbėsime apie bebro ir ūdros pomėgius, gyvenimo būdą ir santykius su žmonėmis. Drėgnuose durpyno keliukuose tikėsimės rasti žvėrių pėdsakų. Stabtelėję prie Suktiškių botaninio-zoologinio draustinio pakalbėsime apie natūralų ir ūkinį mišką, kertines miško buveines, draustinyje saugomas raudonpilves kūmutes ir skiauterėtuosius tritonus. Važiodami pro buvusiu žuvininkystės tvenkinius matysime, kaip gamta vėl užvaldė žmogaus paliktus plotus. Pasiekę Taurijos upę pasvarstysime, kaip žvėrys keliasi į kitą krantą. Pakeliui stosime pietų, aptarsime ką matėme, pakalbėsime apie vilkus ar kitus įdomius žvėris. Galiausiai minsime į geležinkelio stotį ir lauksime traukinio namo.
Miname į .........