Motyvacija dalyviams: MesDarom2018 baidarėmis  

Motyvacija dalyviams: MesDarom2018 baidarėmis

Aukštaitijos nac. parkas siūlo vieną iš edukacinių žygių. Mums reikia pasrinkti.  Planuojame jį atlikti 2018-04-22 10.00 val.

Žygis skulptūrų ir Botanikos taku
2 val. Apie 4,5 km.
Nuo Meironų k. Iki Palūšės kaimo palei Lūšių ežero pakrantę įrengtas skulptūrų takas pristato įvairias šio krašto istorijas ir legendas. Aplankę visas skultptūras suksime į Botanikos taką. Jis įrengtas prie gražaus Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironų kaimų. 3,5 km tako trasa vinguriuoja didelės kalvos šlaitais ir papėdėmis. Jos įdubose tyvuliuoja maži ežerėliai, upeliai ir pelkutės, o prie jų glaudžiasi natūralios margaspalvės pievelės. Aplinkui ramiai ošia žali pušynai. Tokia didelė augimviečių (biotopų) įvairovė praturtino botanikos taką retomis ir apyretėmis augalų rūšimis. Čia galima pamatyti apie 70 eksponuojamų augalų rūšių, iš kurių net 9 - ios įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Kai kurios augalų rūšys yra būdingos tik tam tikriems šalies regionams, todėl gamtiniu požiūriu – unikalios, nors neturi retos rūšies statuso. Taku galima keliauti savarankiškai naudojantis botanikos tako lankstinuku, trasoje pateikiama vaizdine informacija arba vadovo paslaugomis. Galima susipažinti ne tik su pavieniais augalais, bet ir jų bendrijomis: miško, pievos, pelkės. Botanikos takas nėra botanikos sodas čia viskas natūralu ir tikra. Vienos rūšys keičia kitas, todėl kiekvienais metais takas vis kitoks.

Žygis Meironys – Palūšė - Meironys
Trukmė 2 val. 6,5 km
Keliaudami pirmiausia aplankysime Meironis, susipažinsime su ypatinga gatvinio Meironų kaimo istorija, tarpukario laikotarpiu kaimą skyrusios demarkacinės linijos (Lenkijos - Lietuvos sienos) paveiktus žmonių likimus ir šv.Kazimiero kryžiaus neeilinę istoriją, per Sekmines  į Pabiržės pusiasalį plukdomų karvių tradiciją. Toliau keliausime vaizdinga Lūšių ežero pakrante link Palūšės  kaimo  pakeliui aplankydami ir išklausydami medinių skulptūrų porinamas legendas. O Palūšės kaime aplankysime žymiąją  Palūšės bažnytėlę, Pilkapio ekspoziciją ir Akmens amžiaus būstą.

Antras žingsnis: Šiukšles rušiuosime

Ar žinote, kad stiklas gali būti perdirbamas neribojamą kiekį kartų? Specialistų teigimu, visos stiklo atliekos techniniu požiūriu gali būti 100 proc. perdirbamos. Padėkime stiklui atgimti! Darom baidarėmis metu rastą visą stiklinę tarą dėkime į atskirą ?Kokios spalvos? maišą. Sužinok, kaip  stiklo duženos atgyja naujam gyvenimui: