Kaukazo belaisvės beieškant ...

Keliautojų klubo nariai jau ne vienerius metus keliauja į šią šalį ir parsiveža visą glėbį nuostabių įspūdžių. Kodėl ir sekančiais metais to nepadarius? Atsižvelgdami į Jūsų, klubiečiai, pageidavimus šį kartą siūlome ne ekstremalų, o subalansuotą įvairaus amžiaus ir fizinio pasiruošimo keliautojams, skonių, kvapų ir garsų perpildytą pažintinę kelionę po Gruziją. 
Kelionės data: 2018 m. birželio 27 d. – liepos 4 d.
Keliavimo būdas: skrydis Vilnius – Kutaisis, Kutaisis – Vilnius; po Gruziją keliausime autobusu.
Lydintys asmenys: kelionės metu su jumis keliaus gidė  iš Lietuvos dr. Dalia P. ir vietinė gruzinė gidė - Nino. 
Grupė: apie 20 žmonių. Vietų skaičius ribotas, todėl siūlome registruotis nedelsiant! Registracija vykdoma iki vasario 15 d. Nesusirinkus reikiamam žmonių skaičiui kelionė neorganizuojama. 

Atsilaisvino kelios vietos į Gruziją birželio 27- liepos 4 d. Kviečiame kuo skubiau prisijungti.Šiuo metu bilietai į Kutaisį - apie 110 eurų!Kelionės programą ir kitą svarbią informaciją rasite  http://forum.lkakeliautojai.lt/viewtopic.php… 
https://www.facebook.com/LKA.Keliautoju.Klubas/ 

Preliminari programa:
1 diena. Atskrendame į Kutaisį. Pietūs. Usplistichės lankymas*. Miestas – tvirtovė uoloje ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito. Viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug 10a.pr.Kr. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus, vyno saugyklą, turgų...Pavakaryje atvykstame į Tbilisį. Apsigyvendiname viešbutyje. Vakarinis Tbilisis. Papildomai galima organizuoti vakarą su gruziniškais šokiais ir tamada*. 
2 diena. Pusryčiai. Išvyka į Kachetiją. David Garedžio ortodoksų vienuolyno komplekso lankymas. Vienuolynas įkurtas 6 a. Vienuolyno kompleksas stūkso uolų masyve pusdykumėje ant Gruzijos – Azerbaidžano sienos. Pageidaujantys galės kopti iki Udabno vienuolyno, kurio sienos puoštos unikaliomis freskomis. Kopdami aukštyn grožėsitės atsiveriančiomis panoramomis, “mėnulio” reljefu ir pusdykumių vaizdais. Vėliau vykstame į Alazanės slėnį, kur mėgausimės vynų degustacija*. Esant galimybei susipažinsime su duonos kepimo subtilybėmis ir chačepurio gaminimo paslaptimis. Vakarienė. Grįžimas į Tbilisį.
3 diena. Pusryčiai. Kelionė Gruzijos karo keliu. Pakeliui stabtelėsime prie ant Žinvalio vandens rezervuaro krantų stovinčio Ananuri tvirtovės ansamblio. Pro Gudaurio slidinėjimo kurortą keliaujate iki 1700 m. aukštyje Kazbeko kalno papėdėje įsikūrusio Stepantsmindos (Kazbegio) miestelio. Džipais* važiuojate iki 2170 m. aukštyje stovinčios Gergeti Šv. Trejybės cerkvės. Jei pasiseks pamatysime „kukliausia" viršūne tituluojama trečia pagal aukštį Gruzijos viršukalnė – užgesusio Kazbeko ugnikalnio (5034 m.) ir jo apylinkių vaizdus. Pietūs. Esant galimybei chinkalių gamybos pamoka.
4 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisio senamiestį: pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč.Trejybės soborą, pasivaikščiosite siauromis gatvelėsmis, pasikelsime į Narikalos tvirtovę atba Mtatsmindos kalną ir kt. . Vėliau vykstame į senąją Gruzijos religinę sostinę - Mtschetą. Apžiūrėsime svarbiausią Gruzijos cerkvę – Svetitshovelį, krikščionybės plėtros centrą. Vėliau užsuksime į Jvarį – Šventojo kryžiaus vienuolyną. Vėliau vykstate pietauti ir degustuoti gruziniško vyno*. Vakare atvykstame į Kutaisį. Nakvynė Kutaisyje. 
5 diena. Pusryčiai. Lankysime Prometėjo urvus*. Legendos byloja, kad būtent čia buvo prikaltas Prometėjas. Apie 1,5 km ilgio turistinis maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų ir legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (plaukimas esant galimybei organizuojamas už papildomą mokestį ~5 Eur/asm.). Vėliau vyksime link Mestijos. Pakeliui sustosime pasigrožėti ne tik Didžiojo Kaukazo vaizdais, bet ir prie Enguri užtvankos. Vakare atvyksime į Mestiją. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
6 diena. Pusryčiai. Ekskursija į Mestijos etnografijos ir istorijos muziejų. Vėliau džipais* kalnų keliu vykstame į Ušguli kaimą (2200 m.), minimą kaip aukščiausiai Europoje esančią UNESCO saugomą nuolatinę gyvenvietę. Ušguli bendruomenę sudaro keletas tarpeklyje išsibarsčiusių kaimelių. Grožėsimės nuostabiomis panoramomis, atokiai įsikūrusiu vienuolynu, įkopsime į meilės bokštą, susiažinsime su skurdžiai, bet laimingai gyvenančių žmonių kasdienybe. Tie, kurie nenorės vykti džipais – galės laisvą laiką leisti vaikščiodami po Mestijos apylinkes ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose Mestijoje. 
7 diena. Kelionė link Kutaisio. Pakeliui sustosime Zugdidyje – Mingrelijos kunigaikščių Dadiani rūmuose. Aplankysime įkurtą muziejų, saugantį daugiau kaip 50 000 eksponatų, tarp jų ir pomirtinę Napoleono kaukę. Arba bus galimybė vietoje Dadiani rūmų aplankymo -porai valandų nuvykti į Anaklijos kurortą išsimaudyti Juodojoje jūroje. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje. 
8 diena. Pusryčai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.
Klausimai, atsakymai, diskusijos LKA KK forume.