Didingi protėvių žygiai ir šiandiena: ....“  

Didingi protėvių žygiai ir šiandiena:

epochų sąsajos „Lietuvos kariuomenės istorinių įvykių ir datų įprasminimas“

2015 m balandžio mėn. Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas dalyvavo konkurse "Dėl asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimo" ir pasirašė sekančias sutartis su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija Dėl asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimo 2015 metais“
Pobūdis: edukacinė-pažintinė išvyka.Trumpas apibūdinimas: išvyka organizuojamos į žymiausias XIII amžiaus mūšių vietas akcentuojant valstybės kūrimą (XIII a.) ir šiandieninės valstybės atkūrimą bei jos teritorinio vientisumo ir regioninio saugumo užtikrinimą XXI a. Įgyvendinimo vieta: Jauniūnai, Aizkrauklė, Zokniai

 Atsiliepimai iš Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos: 

Spalio 9- 10 dienomis su grupe Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos mokinių turėjome galimybę išvykti į įspūdingą kelionę, kurią organizavo Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas. Mums teko garbė dalyvauti projekte „Didingi protėvių žygiai ir šiandiena: epochų sąsajos „Lietuvos kariuomenės istorinių įvykių ir datų įprasminimas“. Per dvi dienas aplankėme daug svarbių  Lietuvai ir jos istorijai vietų, po kurias lydėjo gidė ir programos organizatorė dr. Dalia Prakapienė.

Pirmasis mūsų aplankytas objektas buvo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazė Šiaulių oro uoste. Čia susitikome su Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais Vengrijos kariais. Turėjome unikalią galimybę pamatyti tikrus naikintuvus JAS-39 „Gripen“, stebėti jų nusileidimą. Vėliau pakartojome senovės riterių žygį į Saulės mūšio vietą, apsidairėme ir įsiamžinome prie atminimo akmens po ąžuolu. Suskaičiavę kryželius ant Kryžių kalno, pasukome link Klaipėdos. Žinoma, pakeliui nepraleidome progos įkopti į Šatrijos kalną pasidairyti po rudenėjančius laukus.

Pernakvoję Drevernoje, patraukėme į Klaipėdą, kur mūsų laukė ekskursija Karo laivų flotilėje. Ekskursija didžiausiame karinių jūrų pajėgų padalinyje buvo įspūdinga: pasivaikščiojome po 4 Karo laivų flotilės laivus, pamatėme ne tik jų denius, bet ir  vidų, sužinojome, kad laive  yra ne kambariai, o kajutės, ne tualetas, o galjūnas, ne virtuvė, o kambuzas... Visiems padarė įspūdį ir jūreivių pasakojimai apie atliktas misijas. Ekskursiją tęsėme Klaipėdos senamiestyje, kur sužinojome ne tik įdomių Klaipėdos miesto istorijos faktų, bet ir susipažinome su mažosios architektūros šedevrais: peliuku, drakonu, kaminkrėčiu, pamatėme legendinį burlaivį „Meridianas“, šalia kurio vyko senovinių automobilių paroda.

Kelionę vainikavo apsilankymas kariniuose įtvirtinimuose Memel- Nord.  Šią bateriją sudarė didžiulis kompleksas statinių, bet dabar yra likę vos keli, tiesa, labai įspūdingi. Mus pasitiko karine uniforma apsirengęs gidas, kuris griežtai liepė laikytis jo nurodymų ir reikalavimų, komandavo, davė užduotis. Muziejaus viduje išvydome gyvenamąsias patalpas, kabinetus. Čia gausu karą menančių karinių eksponatų. Atsisveikinę su sąmojinguoju gidu, patraukėme prie jūros. Ji, kaip visada stulbinanti ir stebinanti, nepaliko abejingų... Pajūriu nuėjome iki pat Olando kepurės-24,4 m aukščio skardžio  Baltijos jūros pakrantėje.

Kaip bebūtų liūdna, tai buvo paskutinis mūsų ekskursijos objektas. Laukė kelionė namo analizuojant per dvi dienas sukauptus nepaprastus įspūdžius, skaičiuojant pamatytas vietas ir susitikimus.

Lietuvių k. mokytoja D.Ranonienė

Lenkų k. mokytoja A. Bojarin 

Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas“ vykdytos programos  ATASKAITA

Pobūdis: edukacinė-pažintinė išvyka.

Trumpas apibūdinimas: išvyka organizuota 2015 m. spalio 9-10 dienomis į žymiausias XIII amžiaus mūšių vietas akcentuojant valstybės kūrimą (XIII a.) ir šiandieninės valstybės atkūrimą bei jos teritorinio vientisumo ir regioninio saugumo užtikrinimą XXI a.

Edukacinės-pažintinės išvykos svarbiausi lankyti objektai: Šiauliai – Karinės oro pajėgos, Janiūnai – Saulės mūšio vieta, Jurgaičių piliakalnis – Kryžių kalnas, Luokė – Šatrijos kalnas; Klaipėda – Karinis jūrų laivynas, Memel Nord II pasaulinio karo įtvirtinimai.

Pagal projekte numatytus lankomus objektus atsisakyta vykti į Aizkraulę (dėl asmens dokumentų – didelė dalis jaunimo neturėjo reikiamų vykti į užsienį dokumentų) ir dėl karinio vieneto užimtumo negalėjome lankytis KASP 6 rinktinėje. Šie objektai pakeisti į Klaipėdoje esančių Memel Nord – II pasaulinio karo įrenginių ir Karinio jūrų laivyno lankymą.

Dalyviai: edukacinėje pažintinėje išvykoje dalyvavo 43 dalyviai – lenkų (Šalčininkų) ir totorių bendruomenės jaunimas.

1 lentelė. Tikslo ir uždavinių realizavimo priemonės

Projekto vadovas                                                                                                                                         doc. dr. Dalia Prakapienė