#Vokietijos mozaika: istorija, pasakų personažai, mokslo eksperimentai, pramogos..."

LKA KK organizuoja "VOKIETIJOS MOZAIKA: ISTORIJA, PASAKŲ PERSONAŽAI, MOKSLO EKSPERIMENTAI, PRAMOGOS..."
Kada: 2017-07-1/5
Vedlys - doc. dr. Dalia P
Išvykimo laikas: 05.00 val.
Iki gegužės 1 d. neužsiregistravus ir grupei nesusirinkus - kelionė bus anuliuojama.
Programa
1 diena. Anksti ryte (apie 5 val.) išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstate į POZNANĘ. Pažintis su vienu seniausiu Lenkijos miestu. Apžiūrite Šv. Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Tai pirmoji Katedra Lenkijoje. Ši dviem bokštais pasipuošusi gotikinė bažnyčia stūkso Tumski saloje. Toliau tęsiame pažintį su viduramžius menančiu istoriniu Poznanės senamiesčiu: Rotušė, Senojo turgaus aikštė, kur stovi Gėdos stulpas; Prozerpinos, Apolono, Neptūno ir Marso fontanai bei Šv. Nepomuko paminklas. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį netoli Lenkijos–Vokietijos pasienio. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.
2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykstate į BRAUNŠVEIGĄ. Miesto istorija glaudžia susijusi su Velfų gimine: XII amžiuje hercogas Heinrichas Liūtas pavertė Braunšveigą savo rezidencijos miestu, paskui išplėtė iki Hanzos miesto ir galingo prekybinės veiklos centro. Valdant Otonui IV, kuris taip pat buvo Velfas, Braunšveigas tapo imperatoriaus miestu ir svarbiausiu Europos centru. Ekskursijos metu apžiūrite pilies aikštę, kurioje stovi liūto paminklas; Katedrą, kurioje palaidotas Henrikas Liūtas ir jo žmona; pamatote Senamiesčio turgų, Rotušę, su dviaukšte dengta arkada, ir netoliese esančią Šv. Martyno katedrą. Vėliau atvykstame į vieną gražiausių senosios Vokietijos miestų, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą – GOSLARĄ. Ekskursija senamiestyje pėsčiomis: imperatoriaus rūmai, paminklas legendiniam valdovui Fridrichui I Barbarosai, romaninės bažnyčios, senosios statybos fachverkiniai namai, turgaus aikštė ir kt. Senamiesčio namai vienas kitą lenkia puošyba. Langinės – tarsi atvirukai, tapyti geometrinėmis figūromis, augalų motyvais, namų sienos dekoruotos Biblijos tekstais, išlikusios ir namų statymo datos. Nakvynė viešbutyje Vokietijoje.
3 diena. Pusryčiai. Vykstate į *MOKSLO CENTRĄ „UNIVERSUM“. Tai interaktyvus muziejus, kuriame reikia pačiam viską išbandyti ir eksperimentuoti. 4000 kv. m. ploto muziejus suskirstytas į tris sektorius: žmonijos, žemės ir kosmoso. Jame yra maždaug 250 interaktyvių eksponatų, suteikiančių lankytojams galimybę dar labiau pažinti mus, mūsų pasaulį bei visatą. Vėliau ekskursija po laisvąjį Hanzos miestą BRĖMENĄ. Ekskursija po miestą: prie Brėmeno miesto muzikantų skulptūrų galvojate norus. Lankotės Šnūro rajone, kurio siauros gatvelės susipynusios tarytum „šniūreliai“. Rozelijaus rajone prisėdate pailsėti prie „Septynių miegančių brolių“, mėgaujatės porcelianinių varpelių skambesiu. Pageidaujantieji gali užsukti į restoraną, kuriame mėgo lankytis pasakorius Vilhelmas Haufas. Nakvynė viešbutyje Vokietijoje.
4 diena. Pusryčiai. Išvykimas į Soltau. Diena praleidžiama *HEIDĖS PRAMOGŲ PARKE. Tiek maži, tiek dideli suras atrakcijų pagal savo pomėgius. Juk visas pasaulis yra Heidės parke: čia pat Amerika – Misisipės garlaiviu apiplauksite Laisvės statulą, praplauksite Vašingtono Baltuosius rūmus; Olandiškasis kvartalas – tikra ramybės oazė: pakeliami tiltai, vėjo malūnai; Heidės kaimelis – amatininkų sala, užburianti mažų namukų grožiu. Supimasis karusele “Nostalgija” tėvelius nukelia į vaikystės šalį, o mažiesiems suteikia džiaugsmo. Visiems smagu leistis kanoja nuo krioklio, plaustais plaukti kalnų upe, važinėtis senoviniais automobiliais ar traukiniu. Poilsio valandėlę galėsite pasigrožėti delfinų, aligatorių, papūgų pasirodymais, pažiūrėti elektroninių paukščių teatrą, stebėti karnavalą, klounų ir komikų pasirodymus. Drąsesni skraidinami “Konkord” lėktuvu. Bobslėjaus sporto mėgėjai gali išbandyti nesvarumo būseną atrakcione “Limit”. Specialiose parduotuvėlėse galima įsigyti suvenyrų. Išvykimas iš Heidės parko. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.
5 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.